Konferencje

Nasza Fundacja bierze czynny udział w wielu konferencjach na terenie Polski oraz zagranicy. Nasze działania mają na celu propagowanie ekologicznego  i zdrowego budownictwa opartego na naturalnych materiałach a zarazem taniego. Przez przekazywanie swojej wiedzy wpływamy na świadomość społeczeństwa dzięki czemu na terenie Polski zdrowe i ekologiczne budownictwo zyskuje wielu chętnych.

KONFERENCJA ARCHITEKTURA HOLISTYCZNA  – CIESZYN

Po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt gościć w Polsce znanych europejskich architektów – przedstawicieli nurtu BIO-architektury. Prof. Peter Schmid, był założycielem Stowarzyszenia i Fundacji VIBA (Stowarzyszenie Integralnej Bio-logicznej Architektury, która prowadziła przez lata największą europejską wystawę eko-budownictwa w den Bosch i wykształciła kadrę świadomych ekologicznie architektów i inżynierów budownictwa. Obecnie wraz ze swoją żoną dr. Gabriellą Pal-Schmid , specjalistą od zagadnień zrównoważonego rozwoju w budownictwie prowadzi program edukacyjny dla studentów architektury na całym świecie, oparty na opracowanych przez nich zasadach holistycznej architektury. Drugi z kolei architekt – Michael Rice z Irlandii, założyciel firmy Bioarchitecture zrealizował już w swojej karierze ok. 400 budynków, opartych na zasadach geometrii fraktalnej. Nasi goście zaprezentowali na konferencji w Cieszynie swoje osiągnięcia, doświadczenia· i spojrzenie na aspekt architektury związany z oddziaływaniem na zdrowie i samopoczucie jej użytkowników. Zajmowaliśmy się w szczególności możliwością wykorzystania· nowej wiedzy w procesie leczenia. Tematyka konferencji związana była bowiem z planami cieszyńskiego Stowarzyszenia OREW , planującego w· przyszłości budowę nowego ośrodka edukacyjno wychowawczego dla dzieci niepełnosprawnych.

 

KONFERENCJA BUDOWNICTWA NATURALNEGO  PERMAKULTURY – LIDZBARK

Celem tej konferencji jest wspieranie ludzi, aby byli bardziej samowystarczalni oraz propagowanie i szerzenie wiedzy o budownictwie naturalnym i zrównoważonym wykorzystaniu ziemi. Człowiek jako istota żywa żyjąca na żywym organizmie – Matce-Ziemi, posiada swoją energię zasilaną energią planet i najlepiej czuje się w domach zbudowanych z materiałów nie będących zaporą dla przepływu tej energii.

Znajomość tej materii była powszechnie znana od czasów prehistorycznych. Domy postrzegano wówczas nie tylko jako schronienie przed deszczem czy zimnem. Od tysięcy lat domy budowane były zgodnie z prawami natury co przynosiło mieszkańcom zdrowie i pomyślność. Budując domy naturalne uczestniczymy w autentycznym ruchu powrotu do natury, ruchu będącym rezultatem wiedzy jaką mamy współcześnie oraz doświadczeniu jakie możemy czerpać z życia we współczesnych żelbetowych blokach ocieplanych styropianem.

 

KONFERENCJA „Konopie dla wszystkich?” – KUROZWĘKI

 

 

 

© 2019: | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress